ÍGY KÉSZÍTSEN TEÁT A JAVALLAT GYÓGYNÖVÉNYKAPSZULÁKBÓL!
60 db instant gyógynövényport tartalmazó étrend-kiegészítő gyógynövénykapszula, bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből.
EZÉRT AJÁNLJUK:
A legtöbb medvehagyma levelet (500 mg) tartalmazó kapszula Magyarországon!(A piackutatás időpontja: 2023. május 15.)
A kapszulákban lévő SonicFine® instant gyógynövénypor általános előnyei:
Bevizsgált, kiváló minőségű gyógynövényből készült.
A kapszulákban lévő porból tea készíthető vagy bármilyen folyadékban elkeverhető.
FIGYELMEZTETÉSEK, ELLENJAVALLATOK
A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) által notifikált termék. Notifikációs szám: 33032/2023
TERMÉKÜNK BEVIZSGÁLT, KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ GYÓGYNÖVÉNYBŐL KÉSZÜLT.
Minőségi tanúsítvány letöltése gyártási tételszám szerint: 00399, 3101
ADAGOLÁS
Étkezés előtt vagy közben 1-2 kapszula (naponta 2-3-szor).
FOGYASZTÁS
ÖSSZETEVŐK
Kapszulánként 500 mg medvehagyma levél (Allii ursini folium) SonicFine® szuperfinom instant gyógynövénypor, kapszulahéj: zselatin.
A MEDVEHAGYMA EGÉSZSÉGTÁMOGATÓ HATÁSAIT ALÁTÁMASZTÓ TUDOMÁNYOS BIZONYÍTÉKOK
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei a medvehagyma levélre általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a termékünkben lévő gyógynövény egészségtámogató, a szervezet normál állapotának fenntartását elősegítő hatását.
A SZÍV ÉS AZ EREK NORMÁL MŰKÖDÉSÉT, VALAMINT AZ EGÉSZSÉGES KOLESZTERIN-ANYAGCSERÉT TÁMOGATÓ HATÁSA
A medvehagyma fő hatóanyagai közül sok megtalálható a fokhagymában is, de számos különleges, csak ebben a növényben előforduló anyag is felel a hatásáért.
A medvehagymát mindeddig nem sikerült hatékonyan termesztésbe vonni, ezért alapanyagként sokkal drágább, mint a könnyen termeszthető fokhagyma. Ez is magyarázza azt, hogy miért van sokkal több kutatási eredmény a fokhagymával kapcsolatban, amelynek érelmeszesedést-gátló, koleszterinszintet, vérnyomást, valamint vércukor-szintet csökkentő hatását több klinikai vizsgálattal is alátámasztották.
A medvehagyma vérnyomáscsökkentő hatása ACE-gátló tulajdonságának köszönhető. Az ACE (anigiotenzin konvertáló enzim) egy enzim, amely egy olyan anyag (angiotenzin II) keletkezését segíti elő, amely más hatások mellett, csökkenti a vesében a víz és a nátrium kiválasztását, ezzel pedig emeli a vérnyomást. Az ACE-gátlók hatására viszont nem termelődik ez az anyag, tágulnak a vese erei, több vizet és nátriumot választ ki, és így csökken a vérnyomás. A medvehagyma ACE-gátló hatását állatkísérletben támasztották alá: már az étrendben 2 százalékos mennyiségben adagolt porított medvehagymalevél is jelentősen csökkentette a vérplazma ACE-aktivitását (Rietz).
A medvehagyma ACE-gátló hatása német in vitro farmakológiai vizsgálatok alapján erősebbnek bizonyult a fokhagymához képest. A kísérletben a medvehagyma és a fokhagyma levelének vizes kivonatát, valamint a növények hagymájának kivonatait készítették el és vizsgálták többek között ACE-gátló hatásukat. A tesztben a legnagyobb gátló aktivitást a medvehagyma leveléből készült kivonat mutatta, amely hatást a benne található glutamil-peptideknek tulajdonítottak. Ezt követte a fokhagyma leveléből nyert kivonat hatása, a legcsekélyebb hatást pedig a hagymákból készült kivonatok mutatták (Sendl).
Egy másik állatkísérletekben a napi étkezésben már 1 százalék mennyiségű medvehagyma is csökkentette az átlagos szisztolés vérnyomást. A medvehagymával dúsított étrend hatékonyabbnak bizonyult, mint amikor ugyanakkora mennyiségű fokhagymával dúsították. A vizsgálatban jelentős koleszterinszint-csökkentést is mértek (Preuss).
Laboratóriumi vizsgálatban a medvehagyma kivonata gátolta a vérlemezke aggregációt, ezzel csökkentette a vérrögök kialakulásának esélyét. A hatásért két specifikus, nem kéntartalmú összetevő, valamint néhány flavonoid hatóanyag volt felelős (Sabha, Rietz).
EMÉSZTŐRENDSZERRE GYAKOROLT HATÁSA
Ahogy a fokhagymánál, úgy a medvehagymánál is az allicinnek és a belőle képződő anyagoknak és egyéb kéntatalmú vegyületeknek tulajdonítják az antimikrobás hatást. A hatást oly módon fejtik ki, hogy ezek a kéntartalmú vegyületek kölcsönhatásba lépnek a baktériumok növekedéséhez szükséges enzimekkel és inaktiválják azokat. A medvehagyma sokféle kórokozó baktérium fejlődését gátolta laboratóriumi körülmények között. Ezek a következők voltak: Staphylococcus aureus, Bacillus subtilis, Escherichia coli, Proteus mirabilis, Salmonella enteritidis. Szintén gátolta sok kórokozó gomba fejlődését is: Cladosporium sp., Aspergillus niger, Rhizopus nigricans, Geotrichum candidum, Candida fajok stb. (Sapunjieva, Bagiu).
Laboratóriumi kutatások arra utalnak, hogy a medvehagymában is jelen lévő allicin antimikrobás hatással rendelkeznek a Helicobacter pylori ellen is, amely gyakran okoz gyomor- és emésztőrendszeri fekélyeket (Jonkers).
TERMÉKEINK MINŐSÉGELLENŐRZÉSE
SZUPERFINOM INSTANT GYÓGYNÖVÉNYPOROK
ÍGY KÉSZÜLNEK A SZUPERFINOM INSTANT GYÓGYNÖVÉNYPOROK
GYÓGYNÖVÉNY ADAGOLÁS - HITELESEN
GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK
ELLENJAVALLATOK
MELLÉKHATÁS-BEJELENTÉS