Összetevők: zöld zab, orbáncfű, golgotavirág, zsályalevél, borsmentalevél, gyömbérgyökérKiszerelés: tasakTömeg: 50 g/ tasak
HASZNOS ISMERETEK – ELLEN-ANYAG teakeverék dohány-, alkohol-, drogfüggőség és elvonási tünetek terápia kiegészítéséhez
HOVÁ SOROLJUK?
Speciális hatással rendelkező gyógytea keverék
MIT TUDHATUNK A NÖVÉNYEKRŐL?
A teakeverék alkotórészei közül a zöld zab fűnek nyugtató, antidepresszáns, altató, izomlazító hatása van. jótékonyan hat az idegrendszer működésére. Az orvosi szakirodalom szerint csökkenti a cigaretta, ópium, morfium utáni vágyat, drog megvonási tünetek kezelésére használható. Az orbáncfű, golgotavirág és az orvosi zsálya levél sikeresen együttműködik a zöld zab fűvel a keverékben, idegrendszeri folyamatokat támogató, nyugtató, stresszoldó, antidepresszáns, fájdalomcsillapító hatású. A borsmenta levél és a gyömbérgyökér az emésztési panaszoknál, étvágytalanságnál nyújthat segítséget
MILYEN ELŐNYÖS HATÁSSAL JÁR FOGYASZTÁSA SZERVEZETÜNKRE?
A terápia lényege a szervezet megnyugtatása, az „anyag” iránti vágyakozás és az elvonási tünetek enyhítése. A felsorolt pszichoaktív anyagok elsősorban -más szervi tünetek mellett- a központi idegrendszerre hatnak, az elvonási tünetek sokban hasonlók. Természetesen nem mindegy, hogy alkalomszerű használatról, visszaélésről (abúzus) vagy függőségről (dependencia) van szó.
HOGYAN ALKALMAZZUK?
Teakészítés: 3 g teakeveréket 250 ml forró vízhez adunk. Szobahőmérsékleten hagyjuk kihűlni. Ajánlott fogyasztás: egy-egy csészével, több alkalommal naponta, valamint lefekvés előtt. A tea fogyasztásánál ajánlott kikérni az orvos véleményét! Csak 12 évnél idősebb kortól fogyasztható! Terhességben, szoptatáskor nem javasolt!
Az összetevők hatásai
Ebrahimie, M. et al (2015): A review study on the effect of Iranian herbal medicines on opioid withdrawal syndrome.
Journal of Evidence-Based Complementary & Alternative Medicine 2015. Vol.20(4): 302-309
Tabatabai, S. M. et al (2014): Phytotherapy of opioid dependence and withdrawal syndrome: a review. Phytotherapy Research. 2014 Jun;28(6):811-30.
Uzbay, T. I. (2008): Hypericum perforatum and substance dependence: A review. Phytotherapy Research. 2008. 22: 578-582
Imansahidi, M.-Hosseinzadeh, H. (2006): The pharmacological effects of Salvia species on the central nervous system. Phytotherapy Research. 2006 Jun;20(6): 427-37.