Speciális hatással rendelkező gyógytea keverék.
Összetevők: orbáncfű, csalánlevél, borsmentalevél, édesgyökér, gyömbérgyökér, rozmaringlevélKiszerelés: tasakTömeg: 50 g
HASZNOS ISMERETEK – POLLENPAJZS teakeverék szénanátha terápiájának kiegészítéséhez
HOVÁ SOROLJUK?
Speciális hatással rendelkező gyógytea keverék
MIT TUDHATUNK A NÖVÉNYEKRŐL?
A növényi alapanyagok közül az orbáncfű és az édesgyökér immunerősítő és nyugtató hatású. Az utóbbiban található glicirrizinsav antiallergiás aktivitást mutat. A kínai és iráni népgyógyászat régóta alkalmazza. A sokoldalú csalánlevél ez esetben a szervezetet erősíti vitamin, mikroelem és klorofill tartalma következtében. E mellett gyulladáscsökkentő és az allergiás orrfolyás kezelésében is szerepe van. A borsmenta levél szintén gyulladáscsökkentő, sok hasonló keverék összetevője. A rozmaringlevél luteolint tartalmaz, mely hatóanyagot előnyösnek találták az allergia kezelésében. A gyömbérgyökér azonos célú kínai teakeverékek alkotórésze.
MILYEN ELŐNYÖS HATÁSSAL JÁR FOGYASZTÁSA SZERVEZETÜNKRE?
A virágpor érzékenység széles sávon mozoghat. A rövid ideig tartó orrfolyástól, a szénanáthán át, egészen a pollenasztmáig terjedhet. A gyógyszeres terápia alternatívájaként, kiegészítéseként több tudományos publikáció foglalkozik a gyógynövényes kezelés lehetőségével. A védekezés elsődleges irányvonala a tüneti kezelés mellett a szervezet és az az immunrendszer felerősítése.
HOGYAN ALKALMAZZUK?
Ajánlott adagja: 3 csészével naponta (1 kávéskanál 250 ml forró vízhez), egyenletesen elosztva. Természetesen a gyógynövények nem helyettesíthetik az orvosi kezelést, de annak hasznos kiegészítői lehetnek.
Az összetevők hatásai
FELHASZNÁLT IRODALOMBielory, L. (2004): Complementary and alternative interventions in asthma, allergy and immunology. Annals of Allergy, Asthma & Immunology. Volume 93, August. 2004 S45-S55Cota, B. B. et al (2013): Anti-allergic potential of herbs and herbal natural products-activities and patents.Recent Patents on Endocrine, Metabolic & Immune Drug Discovery. 2013 Jan;7(1):26-56Seelinger, G. et al (2008): Anti-oxidant, anti-inflammatory and anti-allergic activities of luteolin. Planta Medica, 2008, 74(14):1667-1677Mainardi, T. et al (2009).: Complementary and alternative medicine: Herbs, phytochemicals and vitamins and their immunologic effects. Journal of Allergy and Clinical Immunology. February 2009, 283-294 p.