AKÁCVIRÁG
Támogatja a gyomor nyálkahártyájának egészségét. Hozzájárul az emésztőrendszer megfelelő működéséhez.
AZ AKÁCVIRÁG EGÉSZSÉGÜGYI HATÁSAIT ALÁTÁMASZTÓ TUDOMÁNYOS BIZONYÍTÉKOK
A bemutatott tudományos vizsgálatok eredményei az akácvirágra általánosan vagy a hivatkozásokban szereplő készítményre vonatkoznak. Bemutatásuk célja, hogy alátámasszák a termékünkben lévő gyógynövény egészségtámogató, a szervezet normál állapotának fenntartását elősegítő hatását.
A GYOMOR NYÁLKAHÁRTYÁJÁT ÉS AZ EMÉSZTŐRENDSZER MŰKÖDÉSÉT TÁMOGATÓ HATÁSA
A tudományos kutatások eredményei alátámasztják a fehér akác virág emésztőrendszerre gyakorolt összetett hatásával kapcsolatos népgyógyászati tapasztalatokat:
Számos kutatás vizsgálta az összetevőit, amelyek közül a legjelentősebbek az antioxidáns hatású flavonoidok, a különféle poliszacharidok (nyálkaanyagok) és az illóolaj (Giet).
A virágok a bennük található fenolos vegyületek miatt erős antioxidáns hatással rendelkeznek. Ezek között számos különleges, más növényekben ritkán előforduló flavonoid van, mint például az akacetin, a szekundiflorol, a mukronulatol, az izomukronulatol és az izovezitol (Ji, Tian).
A virágok fontos vegyületei a poliszacharidok (nyálkaanyagok). Ezek bevonják a nyelőcső, a gyomor és bél nyálkahártyáját, ezáltal védőréteget képeznek. Ennek hatására csökken a felszívódás, a bélfal kevésbé lesz irritált. Az illóolaj komponensek közül legnagyobb mennyiség karén és a levendulában is nagy mennyiségben jelen lévő linalool található meg a virágban (Stanko).
FEHÉR AKÁC A NÉPGYÓGYÁSZATBAN
A népgyógyászat magas nyálkatartalma miatt köhögéscsillapításra használja. Enyhe vízhajtóként tartják számon, emellett hashajtóként is alkalmazzák. Használják görcsoldásra és nyugtatóként is. Úgy tartják, hogy csökkenti a gyomorsavtermelést, így reflux ellen is alkalmazzák. A savcsökkentő hatás miatt étvágycsökkentőként is számon tartják, így fogyókúrák esetén is alkalmazzák.
Termékajánló
AKÁCVIRÁG - 60 db étrend-kiegészítő gyógynövénykapszula
Akácvirág szálas tea 30 g
#917 BLOG